fbpx
CzechEnglishGermanRussian
CzechEnglishGermanRussian
CzechEnglishGermanRussian

Rady pro začínající sázkaře

Mnoho lidí si myslí, že ve sportovním sázení nelze uspět. Skutečnost je ale taková, že právě sportovní sázení je jednou z mála forem „hazardu,“ ve kterých opravdu uspět lze. Další formou je například poker. Ale zpět k sázení – v dnešním článku vám představíme 6 zlatých pravidel úspěšného sázení. Budete-li je následovat, máte mnohem větší šanci na to, že budete sázením dlouhodobě vydělávat (a třeba se jím i živit). 

Základem je hledání hodnoty

Společným znakem profesionálních sázkařů je to, že hledají value. A ta se obvykle nachází u týmů, které veřejnost nemá v přehnané oblibě. Pokud byste se zeptali stovky investorů, jak vydělali peníze na burze, většina z nich by vám řekla, že úspěchu dosáhli hledáním akcií, které veřejnost ignorovala… a na kterých poté vydělali zajímavé peníze. Jinými slovy, většinou byste neměli (slepě) sázet na favority.

Samozřejmě ale musíte vždy používat vlastní hlavu. Když vám sdělujeme tuto radu, nemáme na mysli to, že byste měli sázet například jen na sázkové příležitosti s kurzem vyšším než 5,00. To by byla šílenost. Mnoho sázkařů si myslí, že sázením s vysokými kurzy zbohatnou, nicméně opak je pravdou. Chcete-li uspět, musíte najít rovnováhu a opravdu pečlivě si vybírat sázkové příležitosti.

Nesmíte slepě důvěřovat „expertům“

Expertem se dnes už nazývá skoro každý. Nesmíte slepě věřit všemu, co si přečtete někde v novinách. Sportovní články často píší redaktoři, které sport ve skutečnosti vůbec nezajímá a tak jsou schopní do článku napsat opravdu cokoliv (nejčastěji to, co prostě někde pochytili). O něco lépe na tom jsou televizní experti, nicméně i ti mají často hodně velké strategické mezery, takže jejich „rozumování“ před kamerou vám příliš nepomůže.

Hledejte nejlepší kurzy

Tento faktor je sportovními sázkaři často přehlížen. Mnoho sázkařů – a dokonce velice dobrých sázkařů – se zaměří na předzápasovou analýzu, ale mnohem méně energie věnuje výběru adekvátní sázkové kanceláře. Neuvědomují si, že kdyby věnovali alespoň trochu času porovnání kurzů, které na danou sázkovou příležitost nabízejí různé sázkovky, mohli by výrazně zvýšit svůj zisk.

Dokonce i pár desetin udělá v dlouhodobém měřítku opravdu výrazný rozdíl. Jak tuto chybu napravit? Pokud to myslíte se sázením vážně, měli byste mít otevřený účet u minimálně tří online sázkových kanceláří. Proč? Protože tak budete moct vždy velice rychle a jednoduše porovnat to, jaké kurzy sázkovky nabízejí a následně si vsadíte u té, která na vaši sázkovou příležitost nabízí nejlepší kurz.

Musíte mít chytrou sázkovou strategii a správný money managment

Většina lidí sází na sporty pro zábavu. Na tom není nic špatného, nicméně ziskové sportovní sázení je mnohem zábavnější, než ztrátové sportovní sázení, nemáme pravdu? Sázková veřejnost často na jednotlivé týmy sází z mnoha různých důvodů (nejčastěji kvůli nějaké formě sympatií, což z hlediska ziskovosti rozhodně není to pravé ořechové). Nemůžete sázet na nějaký tým třeba jen proto, že jste v daném městě vyrůstali, a zároveň doufat v to, že dosáhnete zisku.

Ve sportovním sázení lze uspět, ale uspějí v něm jen ti sázkaři, kteří budou mít chytrou sázkovou strategii a také správný money managment. Typickým znakem úspěšných sázkařů je také to, že jsou konzervativní.

Money managment je naprosto zásadní – ale velice jednoduchou – součástí sportovního sázení. Jednoduše musíte zajistit to, že budete mít dostatečně velký bankroll. Dokonce i ti nejlepší sázkaři totiž čas od času narazí na dlouhou špatnou sérii. Obecně byste měli mít na sázení celkově vymezeno 50-100x tolik, kolik sázíte na jednu sázku. Jestliže na jednu sázkovou příležitost sázíte $50, měli byste mít celkový bankroll v hodnotě od $2 500 do $5 000. Jinými slovy – sázejte na každou sázkovou příležitost 1-2 % vašeho bankrollu. To také znamená, že na každou sázkovou příležitost byste měli sázet stejnou sumu. Budete-li disciplinovaně dodržovat tato pravidla, máte polovinu úspěchu v kapse.

Sázejte hlavou, nikoliv srdcem

O tomto pravidlu jsme se už zmiňovali. Je extrémně jednoduché, ale přesto velkému množství lidí dělá problém. V mnoha případech lidé sázejí na svůj oblíbený (nebo třeba městský) tým, nicméně kromě citové zainteresovanosti nemají k sázce žádný jiný důvod. Pokud chcete v sázení uspět, musíte sázet hlavou, nikoliv srdcem. Musíte mít kvalitní sázkovou strategii, podle které si budete pečlivě vybírat, na jaké sázkové příležitosti budete sázet.

Nesmíte být líní

Sportovní sázení si vyžaduje vynaložení úsilí, takže pokud budete „líný kozel,“ nemůžete očekávat, že dosáhnete nějakého zajímavého zisku. Tím pádem je vlastně sportovní sázení jako jakákoliv jiná (výdělečná) činnost v životě. Abyste vydělali, musíte se snažit.