fbpx
CzechEnglishGermanRussian
CzechEnglishGermanRussian
CzechEnglishGermanRussian

Krejčíková se Siniakovou jsou olympijskými vítězkami!

Krejčíková se Siniakovou jsou olympijskými vítězkami!

OH TOKIO – Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková jsou trojnásobnými grandslamovými šampionkami a nově také olympijskými vítězkami! Nejvýše nasazené Češky ve finále v Tokiu porazily 7-5 6-1 Švýcarky Belindu Bencicovou a Viktoriji Golubicovou a získaly pro český tenis první zlatou medaili.

Zatímco Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou spolu hrají už čtvrtou sezonu a mají na kontě i tři grandslamové tituly (Wimbledon a dvakrát French Open), Švýcarky Belinda Bencicová a Viktorija Golubicová se daly dohromady jen kvůli olympiádě.
A Krejčíková měla Bencicové co oplácet, neboť Švýcarka se slovenskými kořeny ji v Tokiu vyřadila v osmifinále dvouhry.
Bencicová za sebou měla sobotní vysilující finále dvouhry s Markétou Vondroušovou, v němž dosáhla na zlato až po dvou a půl hodinách, ale ve více než třicetistupňovém tokijském horku to na ní nebylo znát.
Švýcarky měly hned brejkbol na 2-0, ale Krejčíková dala v gamu čtyři esa a podání udržela. Český pár potom prorazil servis Golubicové na 6-5 a Siniaková ukončila set přímým bodem z podání.
Češky dobře spolupracovaly, nerozhodily je ani loby švýcarských hráček, na dvorci vládl přehled Krejčíkové. A narůstající převahu dokázaly turnajové jedničky vyčíslit i bodově: hned na začátku druhé sady přišly o servis obě Švýcarky a český pár vedl 3-0.
Následně sice nedokázala udržet podání ani Siniaková, ale žádnou zásadní potíž to pro české tenistky nepředstavovalo. Zatímco jejich tři předchozí olympijské zápasy proti dvojicím ze Španělska, Austrálie a Ruska rozhodl až supertie-break, tentokrát druhou sadu jednoznačně ovládly. Při pátém mečbolu Golubicová podklouzla a míček z její rakety dopadl daleko mimo dvorec.
Krejčíková se Siniakovou tak získaly pro český tenis (od roku 1993) první zlato a celkově 8. olympijskou medaili z tenisových soutěží.  
Polovinu z nich české tenistky slavily ve čtyřhře žen, ve které vybojovaly cenný kov na třetích hrách v řadě. Stříbro získaly Jana Novotná s Helenou Sukovou (Atlanta 1996) a Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou (Londýn 2012), bronz si odvezly Barbora Strýcová s Lucií Šafářovou (Rio 2016).
Z Tokia si čeští tenisté odvážejí dvě ‚placky‘. Ve dvouhře žen získala první singlové stříbro pro Česko Markéta Vondroušová, která prohrála až ve včerejším finále s Bencicovou.
Markéta Vondroušová
Do sbírky české výpravy v Tokiu přibyla osmá medaile a čtvrté zlato po triumfech brokového střelce Jiřího Liptáka, vodního slalomáře Jiřího Prskavce a judisty Lukáše Krpálka.
24leté Bencicové se dnes nepovedlo zkompletovat zlatý double. Vyhrát dvouhru i čtyřhru na jedné olympiádě dokázaly jen Venus Williamsová (Sydney 2000) a Serena Williamsové (Londýn 2012).
Bronz ve čtyřhře žen získaly už v sobotu Laura Pigossiová s Luisou Stefaniovou, které zajistily první tenisovou medaili pro Brazílii.
Pěknou neděli Vám přeje poradenský servis #Havetennistips
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Napsat komentář

Poslední příspěvky