fbpx
CzechEnglishGermanRussian
CzechEnglishGermanRussian
CzechEnglishGermanRussian

Goffin v Montpellier získal 5. titul.

Goffin v Montpellier získal 5. titul.

ATP MONTPELLIER – David Goffin na halovém turnaji ATP 250 v Montpellier ukončil více než tříleté čekání na svůj 5. titul. Ve finále 30letý Blgičan zdolal 5-7 6-4 6-2 Španěla Roberta Bautistu, s nímž vyhrál už čtvrtý vzájemný duel v řadě.

David Goffin na úvod sezony postoupil do semifinále v turecké Antalyi, ale od té doby prohrál tři zápasy po sobě: s Alexem de Minaurem, Carlosem Alcarazem a Alexejem Popyrinem.
Poprvé po návratu z nevydařeného turné v Austrálii se 30letý Belgičan představil tento týden na halovém turnaji v Montpellier a hned na úvod se nadřel na třísetovou výhru proti domácímu 125. hráči světa Benjaminu Bonzimu.

Nakonec však Goffin ve Francii nenašel přemožitele. Dnes ve svém prvním finále od srpna 2019 zdolal v souboji dvou nejvýše nasazených hráčů 5-7 6-4 6-2 Španěla Roberta Bautistu a po roce a půl vyhrál čtyři zápasy po sobě.
Goffin sice v duelu hráčů druhé světové desítky prohrál první set, ale to v jejich vzájemných zápasech většinou nic neznamená. Belgičan pak už i díky 13 esům ani jednou nepřišel o podání a připsal si výhru ve čtvrtém vzájemné utkání v řadě.

Ve svém celkově 14. finále Goffin získal teprve 5. titul a první od října 2017, kdy triumfoval během dvou týdnů v Shenzhenu a Tokiu. Od té doby se stal světovou sedmičkou a zahrál si finále na Turnaji mistrů či podniku Masters 1000 v Cincinnati, na triumf ale čekal více než tři roky.
„Každý turnaj, který jsem vyhrál, byl mimořádný. Minulou sezonu jsem se trápil, takže jsem rád, že jsem se dokázal vrátit na tuto úroveň,“ řekl Goffin, který se stal teprve třetím nefrancouzským vítězem turnaje v Monpellier za posledních deset let po Tomáši Berdychovi (2012) a Němci Alexanderu Zverevovi (2017).
• Dvouhra – finále •
Goffin (2-Belg.) – Bautista (1-Šp.) 5-7 6-4 6-2
• Čtyřhra – finále •
Roger-Vasselin/Kontinen (1-Fr./Fin.) – Erlich/Vasilevski (Izr./Běl.) 6-2 7-5
Pěkný zbytek dne a úspěšný vstup do nového týdne Vám přeje: https://have-tennis-tips.com/
have tennis tips
have tennis tips
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Napsat komentář

Poslední příspěvky

Listopad 2021
Aktuálně
Marián Kroužel

Blíží se nám konec sezony 2021/22, pár informací od nás.

Dobrý den Vážení klienti /klientky. Opět po nějaké době Vám přinášíme nějaké informace od nás a také si zhodnotíme dosavadní průběh roku, naši bilanci. Prostě takové resumé k rychle se blížícímu konci tenisové sezóny 2021/22. Začneme bilancí, opět to je z pohledu tenisu docela složitý rok. Začátek roku (Jaro 2021) se těžko rozjíždělo, po Covidové

Číst více