CzechEnglishGermanRussian
CzechEnglishGermanRussian
CzechEnglishGermanRussian

Výjimka udělena. Turnaj v Ostravě bude.

Výjimka udělena. Turnaj v Ostravě bude.

Historicky nejkvalitněji obsazený tenisový turnaj žen na českém území se příští týden uskuteční. Pořadatelé podniku WTA Premier v Ostravě, kteří dostali od ženské tenisové asociace důvěru uspořádat náhradní turnaj za zrušenou akci v čínském Zhengzhou, dnes obdrželi výjimku ze současných plošných opatření proti koronaviru.

Turnaj kategorie Premier v Ostravar Areně s dotací 528.500 dolarů se do kalendáře WTA dostal jako náhrada za čínské Zhengzhou. Pořadatelem je společnost Perinvest Group, s kterou se na akci podílí agentura PR Stars a marketingově společnost TK Plus.
Tomáš Petera z Perinvest Group se domluvil na jeho převzetí před měsícem a půl. „Takže jsme měli na přípravu, která normálně trvá deset měsíců, pár týdnů. To samotné je stres, covid necovid,“ podotkl Petera a dodal, že už takhle spí minimálně.
Jenže pět dní před startem kvalifikace byl turnaj v ohrožení. V Česku jsou totiž od pondělka zakázané sportovní soutěže, ale tenisový turnaj J&T Banka Ostrava Open 2020 dnes dostal stejně jako sobotní galavečer MMA v Brně povolení od hlavní hygieničky Jarmily Rážové akci uspořádat.
„I když jsem věřil, že to dopadne dobře, že povolení dostaneme, protože je turnaj covidově odizolovaný a ta bublina je opravdu dokonalá, tak je to samozřejmě úleva,“ řekl v rozhovoru pro ČTK Petera krátce poté, co podstoupil test na Covid-19.
Petera v posledních dnech žil v napětí, aby se na poslední chvíli všechno nezhroutilo. Zároveň se ale turnaj připravoval, stavěly se kurty a už přijely i hráčky na kvalifikaci. „To by byl hodně smutný příběh, kdybych je musel otočit a poslat domů,“ uvedl Petera.
V konání turnaje věřil, jelikož pravidla pro pořádání tenisových turnajů jsou už tak nastavena velmi přísně. Hráčky bydlí v jednom hotelu a smějí pouze na tenis a zpět. Každých pět dnů podstupují test na covid-19, první hned po příjezdu.
„Hráčka přijede dezinfikovaným autem, jde rovnou do testovací místnosti a pak se zavře na pokoji na šestnáct až čtyřiadvacet hodin. Poté, co má negativní výsledek, dostane akreditaci a může hrát,“ popsal Petera. A kdyby byla pozitivní? „Dostane evakuační plán. Nehrozí, že by mohla někoho nakazit,“ řekl Petera.
Se zmíněným mnohastránkovým plánem opatření Petera seznámil s předstihem ostravskou hygienickou stanici, šéfa Národní sportovní agentury Milana Hniličku a minulý týden ho měl k dispozici i ministr zdravotnictví Roman Prymula. „To si myslím, že bylo klíčové, že měli manuál včas a měli to nastudované,“ řekl Petera.
Zatímco všechny sporty halové i venkovní v Česku stojí, tenistky se v Ostravě představí. Turnaj bez diváků v ochozech bude ostře sledován i kontrolován. „S tím počítáme. Hygiena už provedla několik kontrol v hale i na hotelu,“ řekl Petera.
Jedničkou bude Karolína Plíšková, přihlášené jsou i Petra Kvitová, Markéta Vondroušová či Karolína Muchová, volnou kartu dostane Barbora Strýcová. Přijet mají světová pětka Elina Svitolinová z Ukrajiny, Běloruska Aryna Sabalenková i její krajanka a trojnásobná grandslamová šampionka Viktoria Azarenková. Poslední se přímo do pavouku vešla 33. hráčka světa Ruska Jekatěrina Alexandrovová.
Nakonec nedorazí senzační vítězka Roland Garros Iga Šwiateková, která ukončila sezonu. Z původně přihlášených se odhlásily i grandslamové vítězky Španělka Garbiňe Muguruzaová, Američanka Sloane Stephensová, Němka Angelique Kerberová a Sofia Keninová z USA. Nakonec nedoarazí ani Kiki Bertensová z Nizozemska.
V kvalifikaci jsou z Češek Marie Bouzková, Kateřina Siniaková, Kristýna Plíšková a na kartu i Tereza Martincová. O postup bude usilovat i americká vycházející hvězda CoCo Gauffová. „Normálně se za její účast platí nemalé peníze, ale projevila zájem, že by ráda hrála, a je spokojená i s kartou do kvalifikace,“ řekl Petera.
Kvalifikace se bude hrát v sobotu a v neděli, hlavní soutěž začne v pondělí. Finále dvouhry a čtyřhry je na pořadu v neděli 25. října.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Napsat komentář

Poslední příspěvky

Sabalenka
Archiv
Marián Kroužel

Sabalenková si podmanila Ostravu.

WTA OSTRAVA – 22letá Běloruska Aryna Sabalenková ve finále halového turnaje WTA Premier v Ostravě smetla krajanku Viktorii Azarenkovou a získala 7. titul. Zároveň udržela šanci, že sezonu zakončí v Top 10. Z Česka si odváží i trofej pro vítězku čtyřhry, ve které triumfovala s Belgičankou Elise Mertensovou. Aryna Sabalenková měla v Ostravě dvakrát namále.

Číst více
Tipy na 27.10.2020
Archiv
Marián Kroužel

Tipy na 20.10.2020,Start v 11:00

Hours Minutes Seconds Pěkný pondělní večer, zítra potřebujeme potvrdit profit, takže nebude nic kombinovat a jdeme jednoduše. Dnes jsou to poslední free tipy, od zítřka zase „ofiko“ již odečítáme z Vašich kont a vše pojede po staru, jako vždy. Zítra tedy následovně @GL. https://www.tipsport.cz/tiket?idu=-77563061252&idb=0&hash=360b3264&affid=O2l81JcI5FFe4UYsOHRiZA%3D%3D Pěkný zbytek večera Vám přeje:https://have-tennis-tips.com/

Číst více
Tipy na 27.10.2020
Archiv
Marián Kroužel

Tipy na 19.10.2020,Start v 10:20

Days Hours Minutes Seconds Pěkný nedělní večer, dnes z mého pohledu nezasloužená škoda, 2 míčky opět rozhodli, že namísto 100 % úspěšnosti jsme de facto na nule. Neva, jedeme dále. Zítra malinko změníme strategiii a pojedeme užp o 1x zápase, takže případna výhra měnší, ale v současné době se 2 zápasy těžko trefují, konec sezony

Číst více