CzechEnglishGermanRussian
CzechEnglishGermanRussian
CzechEnglishGermanRussian

Kvitová o obratu: Body jsem nepočítala

Kvitová o obratu: Body jsem nepočítala

Petra Kvitová nepočítala míče a nepřemýšlela o tom, že musí otočit vývoj úvodní sady v zápase třetího kola Roland Garros. S Leylah Fernandezovou prohrávala 1-5 a čelila setbolu. Snažila se hrát trpělivěji, chytřeji, chodila si víc pro voleje a nakonec se radovala z výhry ve dvou setech.

Kvitová většinou bývá útočící a bodující hráčkou. Tentokrát to ale byla osmnáctiletá Kanaďanka, která ostrými údery českou favoritku tlačila. „Hrála skvěleKvitová většinou bývá útočící a bodující hráčkou. Tentokrát to ale byla osmnáctiletá Kanaďanka, která ostrými údery českou favoritku tlačila. „Hrála skvěle, výborně se pohybovala a chytila hodně míčů,“ ocenila Kvitová soupeřku.
Za dvacet minut prohrávala 1-5 a zdálo se, že první set je ztracen. Svěřenkyně kouče Jiřího Vaňka ale odvrátila setbol a převzala otěže utkání. „Našla jsem cestu a svoji hru, což nebylo snadné. Byla jsem trpělivá a pak hrála i chytřeji,“ řekla.
Prodrala se z 1-5 na 7-5, ale prohlásila, že vývoj neotáčela. „Snažila jsem se být ve hře v každé výměně. Nepočítala jsem body, jen hrála. Začala jsem líp podávat, což mi dodalo sebevědomí,“ uvedla Kvitová. Nakonec k obratu přeci jen dodala: „Z jedna pět už se mi to dlouho nepovedlo. Doufám, že mě to posílí do dalších bojů.“
Pomohla si také úspěšnými náběhy k síti a uspěla třináctkrát z patnácti výpadů. Mimo jiné povedeným volejem za síť odvrátila první setbol v úvodní sadě. „Tady je to nutnost,“ poukázala na náročné chladné a deštivé podmínky v Paříži, které ztěžují ukončování výměn. „Skoro to nejde, proto je potřeba chodit na síť. Mohla jsem i víckrát, ale musí mě pustit hlava. Musím na tom zapracovat,“ řekla Kvitová.
Mladou Kanaďanku ocenila, třeba za bojovnost. Fernandezová například při jedné výměně upustila raketu a i bez ní chtěla běžet po míči. Po utkání se u sítě smála a s Kvitovou si povídala. „To bylo roztomilé. Jenom víc takových holek na tour. Je to milé, chovala se hezky. Určitě o ní ještě hodně uslyšíme,“ míní dvojnásobná wimbledonská vítězka.

Na antuce Kvitová oslavila 90. výhru v hlavní soutěži mezi elitou. „Devadesát je hezký číslo a budu se snažit přidat jednadevadesáté vítězství,“ řekla. Přitom klouzavý povrch nepatří mezi její nejoblíbenější. „Na antuce jsme vyrůstala, ale v zimě jsem hrála v hale a tráva a tvrdý mi sedí víc,“ řekla.

V cestě do čtvrtfinále jí stojí Shuai Zhang. I Číňanka je podle Kvitové příjemná osoba. „Pořád se směje a jsem ráda, že se utkáme druhý týden na grandslamu,“ řekla rodačka z Fulneku. „Máme podobný styl, půjdu zase bod po bodu .
Dosud Kvitová nenarazila v pavouku na žádnou nasazenou hráčku. Nejdříve by ji mohla potkat až v semifinále. „Koukám jen na další kolo, nestuduju los, abych měla čistou hlavu. Vím, že tady dokážu hrát dobře, což je pro mě důležité,“ řekla.
Petra Kvitová 2
Petra Kvitová 2

Pěknou neděli Vám přeje: https://have-tennis-tips.com/

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Napsat komentář

Poslední příspěvky

Sabalenka
Archiv
Marián Kroužel

Sabalenková si podmanila Ostravu.

WTA OSTRAVA – 22letá Běloruska Aryna Sabalenková ve finále halového turnaje WTA Premier v Ostravě smetla krajanku Viktorii Azarenkovou a získala 7. titul. Zároveň udržela šanci, že sezonu zakončí v Top 10. Z Česka si odváží i trofej pro vítězku čtyřhry, ve které triumfovala s Belgičankou Elise Mertensovou. Aryna Sabalenková měla v Ostravě dvakrát namále.

Číst více
Tipy na 27.10.2020
Archiv
Marián Kroužel

Tipy na 20.10.2020,Start v 11:00

Hours Minutes Seconds Pěkný pondělní večer, zítra potřebujeme potvrdit profit, takže nebude nic kombinovat a jdeme jednoduše. Dnes jsou to poslední free tipy, od zítřka zase „ofiko“ již odečítáme z Vašich kont a vše pojede po staru, jako vždy. Zítra tedy následovně @GL. https://www.tipsport.cz/tiket?idu=-77563061252&idb=0&hash=360b3264&affid=O2l81JcI5FFe4UYsOHRiZA%3D%3D Pěkný zbytek večera Vám přeje:https://have-tennis-tips.com/

Číst více
Tipy na 27.10.2020
Archiv
Marián Kroužel

Tipy na 19.10.2020,Start v 10:20

Days Hours Minutes Seconds Pěkný nedělní večer, dnes z mého pohledu nezasloužená škoda, 2 míčky opět rozhodli, že namísto 100 % úspěšnosti jsme de facto na nule. Neva, jedeme dále. Zítra malinko změníme strategiii a pojedeme užp o 1x zápase, takže případna výhra měnší, ale v současné době se 2 zápasy těžko trefují, konec sezony

Číst více