CzechEnglishGermanRussian

Karolína Plíšková si v Římě poradila s Blinkovovou

WTA ŘÍM – Karolína Plíšková v Římě dál kráčí za úspěšnou obhajobou loňského triumfu. Česká jednička si v osmifinále poradila s kvalifikantkou Annou Blinkovovou a poprvé od lednového Australian Open vyhrála dva zápasy v řadě. Mezi nejlepší osmičku se prodrala také Markéta Vondroušová, jež ve večerním duelu přetlačila Slovinku Polonu Hercogovou.

Karolína Plíšková se po zklamání na amerických betonech, kdy na generálce Western & Southern Open skončila hned na úvodní soupeřce a na US Open v roli jedné z největších favoritek už ve druhém kole, vydala obhajovat loňský triumf na antuku do Říma a zatím postupuje s přehledem.
Nasazená dvojka si v úvodním kole v derby poradila s krajankou Barborou Strýcovou a set neztratila ani s Annou Blinkovovou. Ruskou kvalifikantku přehrála 6-4 6-3, vyhrála s ní i druhý vzájemný souboj a poprvé od lednového Australian Open zaznamenala dvě výhry v řadě.
Plíšková do utkání vstoupila ztraceným podáním, ihned si ho však vzala zpět a o zisku úvodního dějství rozhodla brejkem čistou hrou v desátém gamu. Poté už měla navrch, přestože soupeřce ve druhé sadě dovolila snížit z 1-5 na 3-5. Druhý pokus zápas dopodávat nicméně nepromarnila a i druhý set ukončila čistou hrou.
Plíšková, která letošní sezonu zahájila třetím triumfem v Brisbane, ale od té doby se jí nedaří, se do čtvrtfinále římského turnaje Premier 5 dostala potřetí. Zatímco v roce 2017 v něm nestačila na pozdější šampionku Elinu Svitolinovou, loni porazila Viktorii Azarenkovou a zvládla i semifinále s Marií Sakkariovou a finále s Johannou Kontaovou.
V letošním čtvrtfinále bude česká jednička čelit Elise Mertensové. Nasazená Belgičanka přehrála dvakrát 6-4 kvalifikantku Danku Koviničovou a po pauze zaznamenala již 15. vítězství. Plíšková s finalistkou letošního ročníku pražského antukového turnaje WTA jediný dosavadní souboj suverénně vyhrála.
Markéta Vondroušová ve večerním duelu na centrálním kurtu zdolala po obratu 1-6 6-1 7-6 Slovinku Polonu Hercogovou, přestože ve třetím setu neudržela vedení 4-1 a soupeřka podávala na vítězství. V zápase udělala 27 nevynucených chyb, zatímco agresivněji hrající soupeřka 45.

21letá Češka tak poprvé od loňského finále na Roland Garros vyhrála tři zápasy po sobě a postupem do čtvrtfinále vyrovnala svůj loňský výsledek. Letos v boji o semifinále vyzve světovou šestku Elinu Svitolinovou z Ukrajiny (h2h 0-3).

Nasazená jednička Simona Halepová, která těsně před pauzou ovládla turnaj v Dubaji a po pauze triumfovala na pražské antuce, zdolala 7-5 6-4 Dajanu Jastremskou a natáhla svou momentální neporazitelnost na 11 zápasů. Ve čtvrtfinále se dvojnásobná finalistka střetne s Julií Putincevovou.
Putincevová v minulém kole málem zahodila jasné vedení proti Petře Martičové, dnes v osmifinále naopak s Jelenou Rybakinovou prohrávala 4-6 2-5 a sama musela nepříznivý vývoj otáčet. Nasazenou krajanku po obratu zdolala 4-6 7-6(3) 6-2 a zahraje si své první čtvrtfinále na podnicích Premier 5.
Italian Open se hraje bez diváků, což se má o víkendu změnit. Na nedělní semifinálové zápasy i pondělní finále může přijít až 1000 fanoušků, oznámil dnes ministr sportu Vincenzo Spadafora. „Je to první, ale důležitý krok k normálnímu stavu ve sportu,“ řekl.
Mertensová (11-Belg.) – Koviničová (Č. Hora) 6-4 6-4
Azarenková (Běl.) – Kasatkinová (Rus.) 6-6(2-0) / skreč K.
• Čtyřhra – čtvrtfinále •
Strýcová/Su-Wei Hsieh (1-ČR/Tchaj-wan) – Siniaková/Kuděrmětovová (6-ČR/Rus.) 7-6(5) 6-4
Carterová/Stefaniová (USA/Braz.) – Hradecká/Klepačová (ČR/Slovin.) 6-7(5) 6-4 10-8