CzechEnglishGermanRussian
CzechEnglishGermanRussian
CzechEnglishGermanRussian

I.ČLTK Prague Open by Moneta

I.ČLTK Prague Open by Moneta

Profesionální tenis bude v Praze již sedmým rokem v řadě, bude to první ze dvou akcí v hlavním městě České republiky.

ATP Challenger Tour tímto turnajem tedy provede restart po přerušení aktuální tenisové sezóny, kvůli pandemii COVID-19. Turnaj by měl představit i hráče z Top 20 žebříčku ATP, Argentinskou hvězdu Diega Schwartzmana, loňský titul bude obhajovat Španěl Mario Vilella Martinez.

Dotace turnaje Prague Open by Moneta
  • Dotace: 137 560 €
  • Počet hráčů dvouhra/čtyřhra:48/16
  • Povrch: Antuka, venku
  • Termín: 17. – 23.08.2020
  • Místo: Praha, Česká Republika

Bezesporu hlavní hvězdou následujícího turnaje bude Švýcar Stan Wawrinka, aktuálně 17 tý hráč světového žebříčku ATP. Další velmi ostřílená jména budou následovat. Čekáme na zveřejnění rozpisu zápasů. Zítra má začít tento challenger kvalifikací a zápasy 1. kola.

V kulisách pražské Štvanice a i s diváky se chystá světový restart mužské tenisové sezony. Zatímco ženy už končí po koronavirové pauze na okruhu WTA druhý týden, tenisté začnou nižší sérií challengerů.
První se v rámci 20. ročníku I. ČLTK Prague Open odehraje od 15. do 22. srpna s dotací 137.560 eur a na antuce u opraveného Negrelliho viaduktu se představí i trojnásobný grandslamový šampion Stan Wawrinka, aktuálně světová sedmnáctka.
Dvojkou bude česká jednička Jiří Veselý (65. v pořadí ATP). V hlavní soutěži pro 48 hráčů jsou z Čechů i Lukáš Rosol, Zdeněk Kolář a Tomáš Macháč. Na divoké karty si zahrají Jonáš Forejtek, Jiří Lehečka, Michael Vrbenský a Andrew Paulson.
Pětatřicetiletý Wawrinka absolvuje turnaj kategorie challenger po deseti letech. Naposledy hrál doma v Luganu, kde získal šestý titul na tomto okruhu. „Těším se zpět na kurt a na návrat do Prahy po dlouhé době,“ řekl Wawrinka.
Hrát by také měla třeba bývalá světová šestnáctka Němec Philipp Kohlschreiber či vítěz dvou letošních challengerů Francouz Arthur Rinderknech.
„V posledních dnech přišlo hodně odhlášek, ale pořád nás čeká hodně kvalitní pole a můžeme se těšit na skvělý tenis,“ řekl ČTK ředitel turnaje Vladislav Šavrda.
Zatímco ve Stromovce se hraje na základě rozhodnutí WTA za zavřenými dveřmi bez diváků, na Štvanici mají fanoušci vstup povolen. Kurty dva a čtyři budou přístupné volně, na jedničku se bude platit vstup ve výši 300 korun.
„Máme to ve srovnání s ženami volnější v tom, že můžeme pustit diváky, ale jinak je to hodně přísné,“ řekl Šavrda ve chvíli, kdy mířil na test na Covid-19. Ten musí podstoupit hráči, jejich doprovod a část organizačního výboru.
„Hráči jsou izolovaní od okolí, do šaten nikdo jiný nesmí, mají vyhrazen vlastní prostor pro stravování a uvnitř je nařízení nosit roušky,“ popsal Šavrda.
Turnaj začne v sobotu, kdy je na pořadu kvalifikace čítající dva zápasy a rozehraje se i první kolo. Finále dvouhry i čtyřhry bude v sobotu 22. srpna.
Zároveň s pražským turnajem se bude hrát také challenger v italském Todi. Prvním turnajem ATP Tour po koronavirové pauze by mělo být od 22. srpna Western & Southern Open hrané v New Yorku jako generálka na grandslamové US Open.
Ještě Vám samozřejmě přinášíme aktualizovaný kalendář podniků Challenger Tour pro následující období.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Napsat komentář

Poslední příspěvky

Tipy na 21.10.2020
Aktuálně
Marián Kroužel

Tipy na 20.10.2020,Start v 11:00

Hours Minutes Seconds Pěkný pondělní večer, zítra potřebujeme potvrdit profit, takže nebude nic kombinovat a jdeme jednoduše. Dnes jsou to poslední free tipy, od zítřka zase „ofiko“ již odečítáme z Vašich kont a vše pojede po staru, jako vždy. Zítra tedy následovně @GL. https://www.tipsport.cz/tiket?idu=-77563061252&idb=0&hash=360b3264&affid=O2l81JcI5FFe4UYsOHRiZA%3D%3D Pěkný zbytek večera Vám přeje:https://have-tennis-tips.com/

Číst více
Tipy na 21.10.2020
Archiv
Marián Kroužel

Tipy na 19.10.2020,Start v 10:20

Days Hours Minutes Seconds Pěkný nedělní večer, dnes z mého pohledu nezasloužená škoda, 2 míčky opět rozhodli, že namísto 100 % úspěšnosti jsme de facto na nule. Neva, jedeme dále. Zítra malinko změníme strategiii a pojedeme užp o 1x zápase, takže případna výhra měnší, ale v současné době se 2 zápasy těžko trefují, konec sezony

Číst více
soutěž s have-tennis-tips.com
Aktuální soutěž
Marián Kroužel

Soutěž o konto GAMEPOINT

🎾SOUTĚŽ V HODNOTĚ 850 KORUN! Zůčastněte se soutěže, ve které si zahrajeme o GAME POINT členství verifikovaného servisu https://have-tennis-tips.com/ 1️. Tipněte si vítěze Ostravského WTA turnaje žen 2. Do komentářů na webu napište „Jméno vítězky Uzávěrka Vašich tipů končí v úterý 20.10.2020 ve 23:59 CET. Pozdější tipy nebudou přijímány. Vítěz tedy obrdží naše gamepoint zcela

Číst více